Domů Naše poletuchy Pohled na provádění dekarbonizací 2T motorů ROTAX
Pohled na provádění dekarbonizací 2T motorů ROTAX PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Milý   
Pondělí, 17 Březen 2008 20:49

Chtěl bych se s ostatním leteckým národem podělit o zkušenosti se servisováním dvoutaktních motorů Rotax. Mé zkušenosti jsou přibližně osmileté a jednalo se o motory R462, R503 a R582. Dekarbonizace bývá u 2T motorů nejčastější servisní zásah – pokud nedojde k poruchám nebo závadám při běžném provozu.

582
Mohu vcelku objektivně posoudit čtyři formy přístupu k servisování:
1) svépomocí
2) u meloucháře
3) v neautorizovaném servisu
4) v autorizovaném servisu

Upozorňuji, že jsem si na vlastní kůži (i peněženku) vyzkoušel všechny čtyři formy.

 

1) svépomocí
Na první pohled nejlevnější metoda, která má však několik zádrhelů. Je nutné jisté dílenské vybavení, mít možnost na několik dní uložit rozebraný motor, mít jisté dovednosti a hlavně mít jisté znalosti. Ty znalosti jsou asi to nejpodstatnější – vědět, jak co rozebrat, jak to potom složit, jak poznám, že jsou díly v pořádku nebo taky ne. Co a kde měřit a taky na něco nezapomenout. Mnohdy se neobejdete bez speciálních nástrojů nebo přípravků.

Závěr: pokud má někdo takovéto zázemí a jisté strojírenské zkušenosti, pak bych mu servisování svépomocí doporučil. Současně bych mu ale připomněl, že ve skutečnosti moc peněz neušetří a že se „hrabe“ v motoru za několik desítek tisíc Kč. A pokud by se na daném motoru měl jěště létat výcvik (nebo jiné komerční využití), pak bych tuto formu jednoznačně zamítnul.
Finance: nakoupíte sadu těsnění – cca 2 -2,5 tis. Kč (podle typu motoru), hodiny práce si nepočítáte – stejně jako vybavení, dílnu, …

obr1

 

2) u meloucháře
Možná to zní trochu hanlivě, ale jen jsem se snažil vystihnout podstatu fungování. Obvykle se jedná o člověka, který splňuje vše uvedené v odstavci „1) svépomocí“. Jen to nedělá výhradně sám pro sebe, ale i tzv. „na kšeft“. Většinou vám nevystaví žádný účet (tzn. že neodvádí daně) a je jen o malinko levnější, než autorizovaný servis. V ceně však byla demontáž a montáž motoru na letadlo. Nelíbilo se mi následující:
- nikdy mě nenechal u toho, když motor rozebíral
- nikdy jsem nedostal žádný záznam o nálezu na motoru
- nikdy jsem neměl účet (= důkaz) o zaplacení (=provedení) servisu
- v případě problémů jsem narazil přesně v duchu českého rčení „Já nic, já muzikant“

Závěr: po vlastních zkušenostech bych se tomuto typu servisu vyhnul. Ve skutečnosti na penězích moc neušetříte (přibližně 500 – 1000 korun) a v případě problémů v budoucnu riskujete, že vám zbudou oči pro pláč (viz. SkyFly: http://www.skyfly.cz/zajimavo/rotax04.htm).
Finance: nakoupíte sadu těsnění – cca 2 -2,5 tis. Kč (podle typu motoru) + přibližně 2 tis. Kč za práci. Bez účtu.

obr2

 

3) v neautorizovaném servisu
Pro mnohé to bude překvapující zjištění, ale i takový servis lze najít. V mém případě se jednalo o prodejce a servisní středisko sněžných skůtrů v Krkonoších. Sám jsem byl překvapen, ale v některých sněžných skůtrech lze najít motory Rotax. Typy R462 a R503 jsou naprosto shodné s těmi „leteckými“, motor R582 má několik odlišností (viz. můj článek v Pilotu 4/2005). Další překvapení nastalo ve chvíli, kdy jsem se dozvěděl, že majitel firmy je i aktivní ultralajtista, bývalý letecký technik a že na své poletuše provozuje motor R503 ze sněžného skůtru.
V takovémto servisu jsme si nechali udělat GO motoru R503 – byl nutný výbrus a zároveň „házela“ klikovka. Náklady na repasi v autorizovaném servisu byly odhadnuty na 45 – 48 tis. Kč. Repase v neautorizovaném servisu spočívala v následujícím:
- výbrus válců
- nové písty (kroužky, pístní čepy, ložiska)
- rozlisování klikovky, výměna všech ložisek, kontrola ojničních ložisek, vycentrování a slisování klikovky
Celé to stálo necelých 16 tisíc, s fakturou a perfektním přístupem – všechno jsme viděli, nebyl problém se zajít podívat do velmi dobře vybavené dílny, mnoho náhradních dílů skladem, odborně velmi fundovaní pracovníci.
Později jsem se setkal s informacemi, že zde používají neoriginální díly. Ano, je to pravda, že existují i jiné díly, než ty dodávané oficielním zastoupením Rotax. Např. písty použité při naší GO byly od dodavatele WISECO. Tyto písty byly kované („originály“ kované nejsou) a po více než 200 hodinách provozu od GO jsou téměř bez opotřebení (konstatováno autorizovaným servisem). V současnosti vidím jako největší přínos oproti autorizovanému servisu schopnost nabídnout i tzv. neoriginální díly nebo nestandardní postupy (např. opravy klikových hřídelí, instalace bezkontaktního zapalování jiného dodavatele, …).

Finance: v případě dekarbonizace – nákup těsnění – cca 2 -2,5 tis. Kč (podle typu motoru) + 1 tis. Kč za práci. Na vysvětlenou – ráno jsem tam s motorem přijel, na počkání byla provedena derkabonizace a po obědě jsem uháněl s motorem (a s fakturou) domů.
Závěr: skvělá příležitost pro opravy motoru většího rozsahu za přijatelnější ceny, ovšem na úkor toho, že to v některých případech nebudou „originální“ díly. Já osobně jsem v případě dekarbonizací zvolil následující režim: jednou v neutorizovaném servisu, jednou v autorizovaném servisu.

obr4
 

4) v autorizovaném servisu
Dalo by se říct – jediná správná cesta v případě, že je motor v záruce. Co se týká samotné činnosti a výkonů autorizovaného servisu – mám zkušenost s panem Víchem z Vysokého Mýta – klobouk dolů. Tento pán je vždy připraven pomoci radou, vyhovět časově nebo bez problémů zodpoví jakékoliv otázky týkající se motorů. A to i třebas v neděli večer – vyzkoušeno. Sám je raději, když jeho nálezy na motoru vidíme, má veliké zkušenosti a perfektně vybavenou dílnu. Velmi pečlivě a důsledně vede všechny záznamy o motorech, které prošly jeho rukama.

Finance: v případě samotné dekarbonizace bez dalších oprav apod. – obvykle okolo 5 tis. Kč, faktura přijde poštou.
Závěr:
Výhody:
- velmi velká pravděpodobnost dodržení technologických postupů
- měření parametrů a jejich záznam ihned na místě
- velmi důkladné posouzení kondice motoru
- možnost si vše na místě prohlédnout a získávat informace
- perfektní zázemí (manuály, bulletiny, nářadí, přípravky, servisní dokumentace)
- garantované činnosti
- vynikající lidský přístup
- důkladné vedení záznamů o servisu motorů
Nevýhody:
- doba provedení dekarbonizace je cca 1 týden, někdy i déle
- nemožnost použití jiných dílů, než těch „originálních“
- relativně nejdražší

obr3

 

Epilog:
Je možné, že mnou takto podané zkušenosti nejsou objektivní. Ale rozhodně jsem si vše vyzkoušel na vlastní kůži.
Říká se, že nikdo nejsme tak bohatý, abychom kupovali levné věci. Nechme stranou cenovou úroveň motorů Rotax pro UL létání, jisté však je, že tyto motory jsou za nemalý peníz. A nemalý peníz stojí i jeho servis. V drtivé většině se však tyto motory odmění spolehlivým provozem.
Samozřejmě se mi nelíbí monopol Rotaxu na díly a servis a jim se zcela určitě nelíbí konkurence ze strany sněžných skůtrů. Ale když si uvědomíme, že tyto motory jsou od stejného dodavatele, že vlastně z motorů ze sněžných skůtrů jen drobnou modifikací vznikly motory pro UL, pak je zřejmé, že argumenty nemůžeme hledat ve funkčnosti motorů, ale jen a pouze v obchodní politice. A to už je úplně jiné téma.

Komentáře (8)
Rotax 503 2T
8 Pondělí, 22 Říjen 2012 13:27
František Hezoučký
Dobrýden,
můžete mi zdělit Vaše zkušenosti s použitím nejvhodnějšího oleje do
benzinu a jestli je poměr 1:50.Za několik dní se stanu majitelem Stratona MB 8 s motorem Rotax 503 2T,nalétáno 250 hodin.Na co si dát
pozor při chodu tohoto motoru.Děkuji
komentář
7 Čtvrtek, 02 Únor 2012 13:32
Richard
Váš článek o servisování 2T Rotaxů je přehledný a přínosný, i když jej čtu s větším odstupem po napsání. Dělit se o zkušenosti je správné Smile díky, Richard
Koupě
6 Čtvrtek, 20 Říjen 2011 09:17
Josef Bartůněk
Dobré dopoledne,měl bych zájem o koupi motoru rotax na motorové rpogalu. Mohu se zeptat v jakých cenových relacích se koupě pohybuje a pokud by byl třeba i starší .Moc děkuji J.B.
TEC 2000
5 Úterý, 11 Listopad 2008 01:05
Radek
Vřele doporučuju přípravky značky TEC 2000.Jsou to profi. výrobky a hlavně bez chemie!!Výplach motoru je hotov za 15 min. a garance je 100%.
servis ROTAX
4 Úterý, 27 Květen 2008 15:34
Jirka Milý
Pro Mariana a Miroslava Janaska: napište mi e-mail a já vám v odpovědi sdělím požadované kontakty.
rotax
3 Úterý, 27 Květen 2008 15:11
marian
Také bych poprosil o adresu na servis rotax na sněžné skutry v krkonoších. děkuji m.
re rotax
2 Středa, 21 Květen 2008 13:47
Jirka Milý
Napište mi mejl - najdete jej v hlavním menu - kontakty.
rotax
1 Středa, 21 Květen 2008 13:12
miroslav janasek
prosil bych o adresu na servis rotax sněžné skutry v krkonoších.děkuji

Přidej Váš komentář

SmileCoolCrying or Very SadEmbarrassedA Smoker/Foot in mouthSadUser is an angel (at heart, at least)A Kiss/Lips Are SealedLaughingBiting one's tongue/Put Your Money Where Your Mouth IsBeen Smacked In The Mouth/Wears A Brace/My lips are sealeSurprisedSticking Out TongueConfusedWinkYelling
Vaše jméno:
Váš email:
Předmět:
Komentář:
  Ověřovací kód. Malá písmena bez mezer.
Ověřovací kód: