Domů
Létání je konečně na předpis! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Milý   
Středa, 31 Březen 2010 22:12

Konečně jsme se dočkali!
Svou činnost zahájila Letecká zdravotní pojišťovna, která zjistila, že někteří piloti trpí chorobou AVIATIKOSA ABSENTIS a nabízí vhodnou léčbu. Choroba má své typické příznaky - postižený často a opakovaně hovoří o létání, neustále zvedá hlavu k obloze a mumlá: "... dnes by to šlo...", často se ocitne na letišti aniž by věděl, jak a proč tam jel, čte si ve svém zápisníku letů, při jízdě automobilem se vyhýbá zakázaným prostorům, kolegy v zaměstnání nutí před služební cestou provést navigační přípravu, ...

Pokud tedy někdo vypozoruje tyto příznaky na sobě či na svém kolegovi, neváhejte volat leteckou sanitku - zatím je jen jedna v celé České republice.

záchranka

 

První pacienti již podstoupili velice účinnou léčbu - viz. recept. Pozor, léčba prováděná tímto způsobem je silně návyková!
P.S. Recept vystavil Jarda "Vomastek" - ten nás už pozoruje z ultralehkého nebe a snad tam nahoře na nás dává trošku pozor.

 recept

 

Samozřejmě lze tuto léčbu kombinovat s rehabilitací - kondičními lety. Bohužel se však jedná o výkon plně hrazený pacientem.

letenka

 

 
ROHOnoviny 15. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Milý   
Neděle, 28 Březen 2010 18:22

Po krátké odmlce opět aktuální info z Rohozce:

1) Máme zaplaceno pojištění na Stratonka, je možné začít s jeho provozem.

2) Momentálně je odstaven Sonet - objevila se prasklina na nádržce oleje k přimazávání příčné hřídele motoru a zároveň provádíme úpravu vstupu vzduchu na chladič motoru. Snad by to mělo být vše hotové příští týden.

Pro všechny létající připomínám - pokud to počasí a naše pracovní povinnosti dovolí, začneme se opět scházet pravidelně každou středu odpoledne.

Také došlo ke změně provozu v oblasti sportovních letadel (létajících pod licencí PPL). Vstoupila v platnost vyhláška, která umožňuje těmto letadlům startovat a přistávat za jistých okolností i mimo letiště - z louky nebo plochy pro SLZ. Více podrobností a odkazy na příslušnou legislativu naleznete tady.

A na konec trochu legrace - tady zavzpomínejte na legendární automobily trabant, wartburg, barkas, ... NUTNO ZAPNOUT ZVUK!

 
ROHOnoviny 14. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Milý   
Středa, 03 Březen 2010 18:56

Dnešním dnem byl zahájen provoz na letišti v Rohozci. Odpoledne jsme vyvětrali tři éra - Sluku, Eclipse a Soneta. Po téměř tříměsíční přestávce nám přálo počasí, dráha i plochy kolem hangárů byly dostatečně proschlé. Tím jsme zažehnali již projevující se abstinenční příznaky z nedostatku pohybu ve 3D prostoru.

Současně připomínám všem členům UL klubu - v pátek 5.3. od 18 hodin je poslední část zimního školení v restauraci U Hájků v Nových Dvorech.

 
Ultralehké létání v České televizi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Milý   
Neděle, 07 Únor 2010 13:08

Česká televize vytvořila dokumentární pořad o ultralehkém létání. Jedná se především o záznam dění na mistrovství světa v UL létání v Jihlavě v roce 2009 s tím, že nejde o reportáž z tohoto mistrovství, ale poukázání na to, o čem je soutěžní létání.

Odkaz do TV archívu je tady.

 
ROHOnoviny 13. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Milý   
Čtvrtek, 14 Leden 2010 20:41

Poprvé v roce 2010 přinášíme informace o dění na letišti. Jsme zavaleni sněhem tak, že se na letiště ani nedá přijet osobním autem - leda tak poctivým teréňákem. Sníh nám zatím žádné škody nezpůsobil, problémy mohou nastat při oblevě, kdy sníh na střechách ztěžkne. Napadlo odhadem tak 40 cm sněhu, v místech, kde se tvořily závěje (kolem hangárů), je výška i kolem jednoho metru.

 

 

 
Termíny zimních školení PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Milý   
Čtvrtek, 07 Leden 2010 21:47

Kolegové létavci, jen pro osvěžení paměti sem dávám a připomínám termíny zimních školení, která jsou pořádána vždy první pátek v měsíci od 18 hodin v restauraci U Hájků v Nových Dvorech:

8. ledna - Pepík Cincibus nám osvěží řízené lety VFR

5. února

5. března

Současně vás informuji o tom, že pojištění je na SONET zaplaceno, ale momentálně je vytažená baterie (mám ji u sebe).

A pro zpestření zimních neletových dní se podívejte na pěkně připravenou šou v americe - jakýsi opilec ukradne Pipera, zalítá si s ním a po přistání z něj dokonce vypadne - moc pěkně připravené! Video je tady.

 
PF 2010 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Milý   
Pondělí, 28 Prosinec 2009 17:48
PF 2010

 

Nám všem, kteří překročíme práh nového roku, bych chtěl popřát, aby všechny naše orgány fungovaly tak, jak od nich očekáváme. Aby jejich celková souhra tvořila dokonale sehraný orchestr, který nám nebude způsobovat žádných svízelů, aniž bychom byli obráni o různá životní potěšení.

Rovněž bych nám chtěl popřát, aby nás všechny Všemohoucí při zdravém rozumu zachovati ráčil, protože jinak se člověk tou dobře fungující výměnou látkovou ani nepotěší.

 

A bude-li nám v roce, který právě začíná, dáno - ať už to očekáváme či nikoliv - točit kolem osudu, pak nám srdečně přeji, abychom dosahovali kýžených cílů už na první zatočení, protože nic nedělá větší radost než lidské příběhy s dobrým koncem.

 

Za klub UL létání v Rohozci

Jirka Milý. 

 

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Copyright © 2016 AVZO Nové Dvory. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.