Domů
ROHOnoviny 22. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Milý   
Úterý, 08 Březen 2011 18:25

Po delší přestávce opět něco málo informací.

Letovou sezónu jsme už začali, SONET má letos nalétáno cca 15 hodin. Podařily se dokončit montážní práce na Stratonu, po zaplacení pojištění a záletu jej budeme moci plně využívat.

Našemu novému kolegovi Frantovi K. se minulý týden podařilo odlétat sólové lety na SONETu, jeho výcvik se blíží k etapě provedení pilotní zkoušky. Tímto mu ještě jednou gratuluji a jako skalnímu rogalistovi přeji mnoho krásných zážitků i v "kabinkových" poletuchách.

 

Pro všechny piloty klubu:

Ve čtvrtek 10. 3. 2011 je od 17 hodin v Nových Dvorech závěrečné zimní školení. Pepík C. nám provedene prezentaci na téma "Řízené lety VFR". Bude provedeno seznámení s finální podobou Provozního řádu plochy a Koordinační dohody s leteckou základnou Čáslav.

ÚČAST NUTNÁ!

 
Bowlingohraní PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Milý   
Sobota, 29 Leden 2011 11:14

V pátek 28. ledna 2011 jsme uspořádali první klubové bowlingové hraní (zdráhám se napsat turnaj - o výsledek ani tolik nešlo). Naštěstí nikdo z nás příliš "nevyčníval z řady" - někomu se dařilo víc, jinému méně, zahrál si opravdu každý, kdo měl chuť. Navzájem jsme si předávali cenné informace o hráčské technice, dokonce jsem přesvědčen, že jsme i nějaké nové vymysleli. Znejistěli jsme jen ve dvou případech - při jednom hodu byl málem sestřelen rovnací mechanizmus kuželek (naštěstí se stihnul zvednout včas) a pak když se bowlingová koule kutálela ne ke kuželkám, ale na opačnou stranu nám pod nohy! Vše ale dobře dopadlo.

Na fotoreportáž se můžete podívat ZDE.

bowling

 
Zimní školení 2011 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Milý   
Pondělí, 10 Leden 2011 20:17

Kolegové létavci,

jako každý rok, i letos budeme pořádat pravidelné zimní sešlosti. Na schůzi klubu jsme se dohodli na následovném - bude to vždy každý druhý čtvrtek v měsíci od 17 hodin v nově postavené restauraci v Nových Dvorech, od ledna do března.

1) čtvrtek 13. ledna

2) čtvrtek 10. února

3) čtvrtek 10. března

Měli bychom se  seznámit s aktualizovanými předpisy vydanými LAA, je nová Koordinační dohoda s vojenským letištěm a je  novelizovaný Provozní řád.

Současně připomínám pořádání historicky prvního turnaje v bowlingu v pátek 28. ledna od 18 hodin (bowling a pizerie v Kutné Hoře - za benzinkou).

 
ROHOnoviny 21. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Milý   
Pondělí, 27 Prosinec 2010 21:34

První pracovní den po vánočních svátcích si několik nadšenců přišlo polétat. Teplota -3°C, vítr do 2m/s, nic moc dohlednost, občasné slabé sněhové přeháňky.

Odstartovaly 3 poletuchy - SONET, Sluka a motorové rogalo. Čtvrté letadlo - ECLIPSE - muselo pro technické problémy zpět do hangáru. Dokonce jsme v této rychlostně nesourodé skupině provedli průlet nad čáslavským letištěm a ačkoli byla mizerná dohlednost, o to více vynikla rozsvícená dráha vojenského letiště.

Doplňuji odkaz na krátké video - ZDE.

DOPLNĚNO - letové záběry ZDE!

27.12.2010

 

 
Termín členské schůze - 10. 12. 2010 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Milý   
Neděle, 28 Listopad 2010 20:17

Upozorňuji všechny členy klubu UL, že v pátek 10. prosince 2010 je v restauraci U Hájků v Nových Dvorech členská schůze. Začátek je v 18 hodin. Nezapomeňte si vzít členské průkazy AVZO - budou se platit poplatky na rok 2011.

Pro piloty - spočítejte si vaše nalétané hodiny!

 
ROHOnoviny 20. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Milý   
Pondělí, 18 Říjen 2010 19:23

Letošní Drakiáda se mimořádně vydařila. Nepršelo, občas vykouklo slunce a foukal severovýchodní vítr cca 6 m/s.

I proto se Drakiády zúčastnilo mnoho dětí v doprovodu rodičů a prarodičů. Všechny na konci dostaly diplomy, drobné ceny a ještě k tomu něco na zub.

Letos poprvé jsme při Drakiádě losovali jednoho z dospělých účastníků, který vyhrál svezení v našem letadle SONET. Paní, která let absolvovala, do letadla nastupovala se smíšenými pocity obav a strachu, ale po přistání převažovalo nadšení a pěkný zážitek.

Na fotografie z nedělního odpoledne se můžete podívat ZDE.

 
Drakiáda 2010 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jiří Milý   
Úterý, 12 Říjen 2010 19:58

Pátý ročník drakiády v Rohozci se bude konat v neděli 17. října tohoto roku. Srdečně jsou zváni všichni, kdo si rádi hrají - věkový limit pro soutěžící je stanoven v rozmezí 1 - 100 let.

Akce je určena hlavně dětem, pro které budou připraveny diplomy a drobné dárky. Soutěžit se bude ve třech kategoriích:

  • drak letec

  • drak krasavec

  • drak vozembouch

Pro dospělé se bude vařit čaj s rumem v kotlíku na ohni.

Doplňkovým programem bude střelba ze vzduchovky a ukázky dovedností leteckých modelářů. Také si budete moci prohlédnout naše ultralehká letadla, se kterými budeme po skončení Drakiády v případě vhodného počasí létat.

 

plakát

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Copyright © 2016 AVZO Nové Dvory. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.